Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Audi A6 aracının yerine daha üst segmentteki A8 sipariş ettiği  makam aracı olarak verilen kırmızı Togg’u başkanlığın filosuna gönderdiği iddia edilmişti. Togg'un satış fiyatı yaklaşık 1.5 milyon lirayken A8'in 15 milyonluk etiketi tartışmaları da beraberinde getirdi. 

Fatih Portakal'dan emekli maaşı açıklaması! "Alacağınız para üç aşağı beş yukarı belli" Fatih Portakal'dan emekli maaşı açıklaması! "Alacağınız para üç aşağı beş yukarı belli"

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'dan konuyla ilgili değerlendirme geldi. Bugünkü yazısında Erbaş'ı iddiaları geçiştirmeye hakkı olmadığını savunan Hakan, konunun ekonomide izlenen politikaları, şatafat ve israf tartışmalarını, seçim sonuçlarını, dindarların inandırıcılığını ve tasarruf hamlelerini çok yakından ilgilendirdiğini yazdı. 

Ahmet Hakan "Devlet, bir tasarruf fırtınası estirmeye hazırlanırken tasarrufun ruhunu en iyi kavraması gereken makamdaki isim, gerçekten de piyasanın en pahalı otomobillerinden birine tamah etmiş midir?" diye sordu. Hakan, açıklama yapmaya çağırdığı Erbaş için, "Çünkü o sustukça aşınan, hırpalanan, yıpranan şeylerin boyutu, Ali Erbaş’ın boyutunu çok ama çok aşıyor." ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum