Ali Babacan'ın geçmişte söylediği sözler gündem oldu: Seçime kendi adımızla gireceğiz!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir canlı yayın programında seçim ile ilgili açıklamalar yaptı. Babacan'ın seçim ile ilgili açıklamalar yapmasının ardından geçmişte söylediği sözler gündem oldu. İşte o sözler...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir canlı yayın programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Babacan'ın daha önce yapmış olduğu açıklama tekrardan gündem oldu.

İşte Babacan'ın o sözler:

81 İLİN TAMAMINDA SEÇİME GİREBİLİRİZ

"6 partiden oluşan komisyon kurduk. 4 kere toplandı. Biz DEVA olarak karar aldık, kendimiz seçime gireceğiz. En az 41 ilde seçime gereceğiz. Oy pusulaları açıldığında DEVA orada olacak. Milletvekilleriyle pazarlığımız olmadı. Partilerle işbirliği yaparak toplam milletvekilliği sayısını artırabilir miyiz? Her parti ayrı ayrı girince toplam milletvekilliği sayısı az alıyor. Özellikle az sayıda milletvekili çıkaran yerlerde işbirliği geliştirdiğinde daha çok milletvekili çıkarıyorsunuz. Ne kadar çok işbirliği yaparsak toplamda o kadar çok milletvekili çıkarabiliriz. En az 41 ilde seçime girmezsek o zaman seçime girmiş sayılmıyoruz. Bütün partilerin tek bir parti listesinden girmesi mümkün değil. Farklı işbirliği modelatileri olabilir. Bölge bazlı seçim işbirliği diyelim buna. Bu çok zor değil; çünkü 2018 seçimlerinde yapılmış bu. Belki çok geniş olmamış ama yapılmış. Millet İttifakı olarak ittifak içinde girince baraj sözkonusu olmuyor. Bizim DEVA için zaten baraj sözkonusu değil. 41 ilin hangisi olacağını söylemedik. Bugün 3. yaş günümüz. 81 il teşkilatımız var. Türkiye'nin her yerinde varız. Bizim listelerimizden başka partiden adaylar girebilir, başka partilerden bizim adaylarımız da girebilir. Sadece diyoruz ki, beraber çalışırsak toplamda daha çok milletvekili çıkarırız. Ayrıca biz 81 ilin tamamında seçime girebiliriz. Bunda sorun yok."

Bu sözlerin ardından DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın geçmişte söylediği sözler yeniden gündem oldu.

SEÇİME KENDİ ADIMIZLA GİRECEĞİZ

Ali Babacan, DEVA Partisi önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi logosuyla kendi şanıyla girme kararı almıştır.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN