Ali Babacan'dan HDP'ye ilişkin terör açıklaması!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Babacan, HDP'nin desteği konusuna da açıklık getirerek ne olursa olsun bölgede operasyonların durdurulması ile ilgili bir pazarlık olamayacağını söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. tv100 kanalında Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan Babacan, HDP'ye dair önemli açıklamalarda bulunarak "Türkiye’de herhangi bir parti terörden yana olamaz" dedi.

Babacan'ın konuya ilişkin açıklamları şu şekilde:

"Millet İttifakı, 6 partiden oluşuyor. HDP, ayrı bir ittifak içerisinde şu anda dolayısıyla teknik olarak burada olması mümkün değil. HDP ve başka partiler Sayın Kılıçdaroğlu’na destek verirlerse biz çok mutlu oluruz, bu iyi bir şeydir."

TÜRKİYE'DE BİR PARTİ TERÖRDEN YANA OLAMAZ

“Mesela HDP destek oldu ve Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı oldu ‘Biz destek olduk, siz de bölgedeki operasyonları durdurun’ derse 6’lı masanın tavrı ne olur?” sorusuna ise Babacan, “Böyle bir pazarlık kesinlikle söz konusu olamaz. Türkiye’de herhangi bir parti terörden yana olamaz” 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN