DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Babacan paylaşımında AK Partili seçmenin tereddütlü olduğunu ifade ederken Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve DEVA Partisi için oy istedi. Babacan açıklamasında "Bazı mahallelerde 'Elim altı oka gitmiyor, elim CHP’ye gitmiyor' denirdi. Bu seçimde insanların tam da o mahallelerde ve pek çok evde kısık sesle 'Elim AK Parti’ye gitmiyor. Elim ampule gitmiyor' dediğini gayet iyi biliyorum." ifadelerini kullandı.

Halkın neden Ak Parti'ye oy vermek istemediğini değerlendiren Babacan paylaşımında şu ifadeleri kaydetti:

BİR ZAMANLAR OY VERMİŞ KARDEŞLERİMİN ELİ AK PARTİ'YE GİTMİYOR

Kendimi bildim bileli bazı mahallelerde “Elim altı oka gitmiyor, elim CHP’ye gitmiyor” denirdi. Bu seçimde insanların tam da o mahallelerde ve pek çok evde kısık sesle “Elim AK Parti’ye gitmiyor. Elim ampule gitmiyor” dediğini gayet iyi biliyorum.

İnsanlar artık “Elim bu yoksulluğa, bu açlığa, bu zulme gitmiyor. Yolsuzluğa gitmiyor. Yüzde 100’ü aşan enflasyona gitmiyor” diyor.

Bir zamanlar AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerimin eli, sınavı kazanan başarılı gençler torpilsiz işe giremezken, birilerinin haksız kazançla servetine servet katmasına gitmiyor.

'İNSANLARIN ELİ ÇIKARCILARA YAKASINI KAPTIRMIŞ ERDOĞANA GİTMİYOR'

Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, baskıya, zulme gitmiyor.

İnsanların eli; sözünden dönen, etrafındaki çıkarcılara yakasını kaptırmış Sayın Erdoğan’a gitmiyor.

Keçiören’deki mütevazı dairesinden taşınıp devasa bir külliye inşa eden bir zihniyete gitmiyor, gitmeyecek.

AK PARTİLİ SEÇMENE SESLENDİ: ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM REFERANDUM

Eskiden AK Parti’ye gönül veren kardeşlerim; Önümüzdeki seçim aslında referandum. Bir tarafta mevcut tablo, diğer tarafta yeni bir nefes var.

Biz özgürlüğün, adaletin, zenginliğin tarafındayız. Birinci sandıkta Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci sandıkta DEVA için CHP diyeceğiz.

Endişeye mahal yok. Kaybedeni olmayan bir zafer için oy vereceğiz. Biz buradayız. Seçimin şafağında sizleri de aramıza bekliyoruz. Bu büyük yürüyüşte hep beraber olacağız.