Ali Babacan'a Baykar ve Selçuk Bayraktar'dan cevap

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın İHA ve SİHA'lara yönelik değerlendirmelerinin ardından Baykar ve Selçuk Bayraktar'tan açıklama geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, yaptığı bir konuşmada, Baykar'ın icraatlarını takdir ederek İHA ve SİHA üretiminde rekabet ortamının daha yararlı olacağını belirtmesi ve "Bu proje kutsal, dokunulmaz hale getirildi. Kusura bakmayın dokunacağız" ifadelerini kullanmasının yankıları devam ediyor. 

Konuya ilişkin, Baykar tarafından yazılı olarak açıklama geldi. Baykar Teknoloji lideri Selçuk Bayraktar da yapılan açıklamayı "İftiralarını suratlarına çarpınca utanıp vazgeçeceklerini maalesef düşünmediğimiz bazı karanlık mahfillerin bitmek bilmeyen yalanlarının aksine; Kainattaki en güçlü olgu olan Hakk'ı ve hakikati merak edenler için..." notuyla paylaştı.

Baykar'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Baykar, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağlı şirketlerden, 20 yıldan bu yana bir kişi dahi istihdam etmemiştir.

3.500 çalışanımız, 27 yaş ortalamamızla daima genç ve dinamiğiz. Her yıl 1.200 üniversiteli stajyer alımı yapıp gençleri yetiştiriyoruz."

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN