Ali Babacan: 3 haftadır başını yıkamayan insan var!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir canlı yayın programında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'a deprem bölgesindeki izlenimlerini aktardı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, canlı yayında Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'e deprem bölgesinde izlenimlerini aktardı.

İşte Babacan'ın o açıklaması;

"Antakya'da Habibi Neccar Camii'nin önündeyiz. Bu üçüncü haftamız. İlk hafta bazı bölgelere gittik. Gaziantep'ten başladık, daha çok kırsal alana ağırlık verdik bu haftaki ziyaretlerimizde. Tarım ve hayvancılığın yapıldığı yerlerdeki sorunları, ihtiyaçları tespit edelim istedik. Bugün İskenderun, Defne, Samandağ, Yayladağı ve Antakya'dayız. En önemli ihtiyaç çadır. Nereye gitsek çadır feryadıyla karşı karşıya kalıyoruz. Çok uzun çadır kuyrukları oluşuyor.

Hijyen ihtiyaç var. 3 hafta başını yıkayamayan insan var. Gıda sorunu önemli ölçüde çözülmüş durumda. Barınma şu anda en ciddi sıkıntı insani açıdan baktığınızda. Şehirlerin genel durumuna baktığınızda çok enkaz var. Bu enkazın kalkması, hukuki süreçleri önemli. Bina hasar tespitleri ile alakalı Hatay'da sil baştan yapıldı" dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN