Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından HEDEP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nu resmen tehdit etti.

Çakıcı tarafından yapılan sosyal medya paylaşımında, "Densiz herif. Aklını başına al, sakın bir daha boyundan büyük laflar etme." ifadeleri kullanıldı.

Çakıcı, sosyal medyadan şu sözleri paylaştı:

Kamuoyuna saygılarımla

14 Kasım'da Meclis'teki konuşmanın videosunu izledim. İnsanlar devletin bekasına zarar vermediği sürece ülkenin bölünmez bütünlüğünü namusu kadar seven, iffeti kadar koruyan hangi etnik guruptan olursa olsun o Türk vatandaşıdır. İnsanlar farklı siyasi düşünce içeresinde olabilir, kantarın topuzunu kaçırmadan bölücülük yapmadığı sürece konuşma hakkına sahiptir. Ölçüler dâhilinde o videoda sayın Genel Başkan'ım Devlet Bahçeli'ye lafını bilmez kandil uzantısı Osman Ömer Faruk Gergerlioğlu lafını bilmeyen densiz benim de ismimi katarak 'Mafya ile niye resim çektirdin?' Devlet Başkanı'mız dâhil tüm parti liderleri sokakta herkes ilen fotoğraf çektiriyor. Sokakta herkesle fotoğraf çektirmektedirler. Bu suç değildir. Sayın Genel Başkan'ıma 'Türkçe öğren.' diyor. Türkiye'de en iyi edebi Türkçeyi konuşanlardan biridir.

Ali Yerlikaya paylaştı: İskoçlar çetesi yok oldu Ali Yerlikaya paylaştı: İskoçlar çetesi yok oldu

'Haddini bil.' diyor. Densiz herif aklını başına al, sakın bir daha boyundan büyük laflar etme. Sen ve senin gibilerde yüreği olmayan kandilin meclisteki kudurmuş çakalları yüreğiniz yetiyorsa Türkiye'nin her yerine gidip geliyorum adamsanız benim ilen yüzsüze gelin konuşacak yüreğiniz var mı? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını kabul etmiş yüreğine sindirmiş tüm etnik gurup Türk vatandaşlarına selam olsun.

Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.

Gergerlioğlu ne demişti?

HEDEP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada MHP lideri Devlet Bahçeli'ye tepki göstermiş "Haddini bileceksin Bahçeli! Anayasayı, AYM’yi tanıyacak, yerine oturacaksın. Sen önce Sinan Ateş’in katilinin neden Olcay Kılavuz'un evinde çıktığını söyle. Soyadımı bile doğru telaffuz edemeyen Bahçeli, Türkçe öğren de gel." dedi.

Gergerlioğlu’nun bu konuşması sonrasında MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gergerlioğlu’na “Ağzını topla, adi herif. Genel Kurulu’nda adabına uygun olmayan konuşmalar yapıyorsun, haddini bil." cevabını verdi.