İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28’inci dönem milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik mitinglerine bugün Kocaeli'nde devam etti. Akşener, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Kocaeli'nde kendilerini karşılayan kalabalıkta vatandaşlara seslendi.

“TÜM PSİKİYATRİSTLERİ BU ARKADAŞLARI MUAYENE ETMELERİ İÇİN ÇAĞIRIYORUM”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun son açıklamalarına ilişkin konuşan Akşener, “Adam erkek erkeğe evliliğe takmış kafayı. Bugün itibarıyla yeni bir şey daha var. Erkekler ve hayvanlar evleniyormuş. Onca iş içinde gelinen nokta bu mu ya? Bu nasıl bir duygu, bu nasıl bir düşünce, bu nasıl bir psikoloji? Ben Türkiye'deki tüm psikiyatristleri bu arkadaşları muayene etmeleri için çağırıyorum.” dedi.

“ARTIK BUNLAR KAFAYI YEDİ”

AKP cenahından Millet İttifakı'na yönelik söylemlere ilişkin konuşmasına devam eden Akşener, kalabalığa şu sözlerle seslendi:

* “Aziz milletim, değerli hemşehrilerim, sevgili gençler. Artık bunlar kafayı yedi. Allah aşkına oylarınızla şunları bir an evvel emekliye sevk edelim. Allah rızası için canınızı kurtaralım, sizi kurtaralım sizi. Gidiyoruz gümbürtüye.”