İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu ve Esenyurt Belediye Başkan Adayı Muharrem Yıldız ile birlikte Esenyurt'ta iftar programına katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan Akşener şu ifadeleri kullandı:

Özgür Özel’den ‘Erdoğan’ı ikna etmesi’ istendi! Özgür Özel’den ‘Erdoğan’ı ikna etmesi’ istendi!

ESENYURT'TA DEM'LENİLİYOR

"Seçime gidiyoruz ve bu seçimlere giderken bir karar aldık. Hür ve müstakil kararımızın bu kadar rahatsız ettiği bir Türkiye'de demek ki çok doğru bir iş yapmışız. Ülkemize karşı çok iyi bir iş yapmışız. Bize hakaret edenler başkalarının gösterdiği adayların karşısında tek kelime etmediler. Ve ne mutlu ki İstanbul'da ve Türkiye'de ilçelerimizde hemen hemen her parti kendi adayını göstermek durumunda kaldı. Esenyurt'un bir özelliği var. Esenyurt'ta demleniliyor. Ne Esenyurt'muş kardeşim”

EMEKLİLERE 7 BİN LİRA İKRAMİYE VERİN

 “Ben 3 sene boyunca bütün Türkiye'yi ilçe ilçe dolaştım. Hakkâri’ye de gittim, Edirne'ye de gittim, ilçe ilçe dolaştım. O esnaf esnaf ilçe ilçe gezdiğim yerlerde aldığım bilgileri, öğrendiğim dertleri anlattım. Arkadaşlarım Allah razı olsun çözümler ürettiler. İktidar partisine ilettik. Mecliste ilettik. Kanun teklifi olarak ilettik. Bunlardan bir tanesi enteresan bir biçimde EYT'ydi. EYT'ye söz verilmişti, yerine getirmemişlerdi. Biz ısrar ettik, çözüldü, eksik çözüldü. Şimdi emeklileri konuşuyorum. Çünkü emekliler aç. Yerel seçimle emeklilerin ne alakası var diyebilirsiniz. Yerel seçimle emeklilerin çok alakası var. Bir kere belediye başkanlarımız sosyal belediyeciliği yapacaklar, emeklilerimize ve gençlerimize bu konuda ev kadınlarımıza yardımcı olacaklar. Onun ötesinde muhalefet olmak halkın avukatı olmaktır. İktidar olmak ise hizmet etmektir. Şimdi buradan hodri meydan diyorum. Sayın Erdoğan 17 gün kaldı. Çıkarın emeklilerin haklarını, bu bayramda emeklilerimize 7 bin lira ikramiye verin. Emeklilerimize 11 bin lira seyyanen zam verin. Ve en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getirin bu 17 gün içerisinde emeklileriniz oylarınızı size versin. Ama bunu yapmıyorsanız emeklilerimize sesleniyorum, oylarınızı İYİ Parti'ye verin, belediyelerde görün muhalefet nasıl yapılırmış”

Editör: Amine Ebrar