Kaza, Samsun’un İlkadım ilçesi Liman Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse ve yöneticilerin içinde bulunduğu Ü.Ö. yönetimindeki makam aracı, bulvar üzerinde seyir halindeyken, yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışan Cenker Yıldız ile yabancı uyruklu bir kadına çarptı.

Kazanın şiddetiyle savrulan yayalar yaralanırken, ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık görevlilerinin yaptığı müdahalenin ardından yaralılardan durumu ağır olan Cenker Yıldız, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, hafif yaralanan yabancı uyruklu kadın ise Gazi Devlet Hastanesi’ne götürülüp, tedaviye alındı.

Yabancı uyruklu kadının tedavisinin ardından taburcu olduğu, Cenker Yıldız’ın ise hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.Makam aracının sürücüsü Ümit Ö., ifadesi için emniyete götürüldü. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bakan Mehmet Özhaseki'den büyük vaat: Sahil şeritlerindeki bütün kaçak yapıları yıkacağız Bakan Mehmet Özhaseki'den büyük vaat: Sahil şeritlerindeki bütün kaçak yapıları yıkacağız

Editör: Gülşah Yıldız