Seçimlerin ardından yeni kabinenin nasıl şekilleneceği merak edilirken AK Partili vekilden yeni bakanlık açıklaması geldi. TBMM kaydını yaptırmaya kendisi gibi engelli olan Mükremin Turan ve  Burak Coşkun ile gelen Ak Parti İstanbul milletvekili Serkan Bayram, yaptığı açıklama ile 'Engelliler Bakanlığı' kurulacağını işaret etti.

Bayram'ın açıklamaları şu şekilde:

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ MÜLAKATI KAZANDILAR”

"Bu işin mağduru olarak geçmişte 84 puan aldım. HSK Kanunu'nun 8'inci maddesinde, 'Alışılmışın dışında çevrenin yadırgayacağı vücut bozukluğu bulunmaması' ibaresinden elenmiştim. Sağ olsun, Cumhurbaşkanı'mızın riyasetinde 5'inci Yargı Paketi'nde, bütün partilerimizin de katılımıyla bu maddeyi Meclis'imizde değiştirdik. Artık engelli kardeşlerimize de hakimlik ve savcılık yolu açılmıştı. İlk sınav yapıldı ve sınavda şu anda yanımda olan engelli kardeşlerimiz mülakatı kazandılar. Türk siyaseti ve insanlık onuru açısından çok önemli bir gelişmedir"

“ENGELLİLER BAKANLIĞIMIZI DA GÖRECEĞİZ”

"İnşallah bundan sonraki 'Türkiye Yüzyılı'; engelli valimizi de büyükelçimizi de engelliler bakanlığımızı da göreceğimiz bir yüzyıl olacak. 6 Şubat depreminde nice kardeşlerimiz engelli kaldı, onların da yaralarını saracağız" diye konuştu. Bayram ayrıca hayatını anlatan 'Buğday Tanesi' kitabından uyarlanan aynı isimdeki filmin, 15 Haziran'da dijital bir platformda izleyiciyle buluşacağını söyledi.