AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten sert tepki: Bu sorumsuzluk kabul edilemez

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bazı başkonsoloslukların güvenlik nedeniyle kapanmasıyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çelik, 'Ülkemizdeki bazı büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik koşulları hakkında endişe yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez.' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, başkonsoloslukların güvenlik koşulları gerekçesiyle sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çelik, "Ülkemizdeki bazı büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik koşulları hakkında endişe yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez." dedi.

"Türkiye güvenli bir ülkedir"

Çelik'in şunları söyleyerek son verdi, "Türkiye güvenli bir ülkedir. Güvenlik güçlerimiz ve istihbarat birimlerimiz işinin başındadır. Bugün güvensiz olarak nitelenebilecek ülkeler; göçmen düşmanı ve İslam düşmanı siyasi hareketlerin demokrasilere meydan okuduğu, kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e saldırılan yerlerdir. Ülkelerimiz arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedeflemesi gereken misyonların daha özenli ve sorumlu açıklamalar yapmaları gerekir. Türkiye'yi yıpratmaya dönük açıklamaları reddediyoruz" 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN