AKP'li Şener Yediyıldız'dan yeni açıklama: Tayyip Bey emrederse kalırım, emretmezse...

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir canlı yayın programında söylediği skandal açıklamalardan sonra hakkındaki iddialarla iligili ilk kez açıklama yaptı. Yediyıldız, ' o sözlerini 'bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı sözler' diye savundu. 

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye'nin konuştuğu ve AK Partililerin bile tepki gösterdiği "Tayyip Abinin ayakkabılarını elimizle yalamalıyız" sözlerinin sahibi AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, o sözleri ve hakkındaki iddialarla ilgili ilk kez  konuştu. Ordu'nun yerel televizyon kanalı TV52’deki “Gündem” programında yaptığı skandal açıklama için AK Partili Yediyıldız, Odatv'nin sorularını yanıtladı. Yediyıldız o sözlerini "bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı sözler" diye savundu. 

Benim söylediğimi herkes rahatlıkla kullanır

"Tayyip Abinin ayakkabılarını elimizle yalamalıyız" sözlerinin arkasında durup durmadığı sorulan AK Parti milletvekili Şenel Yediyıldız, "Ben bu ifadeleri bir yerel televizyonda konuştum. Ve benim konuştuğum ifadeler, yerel ifadelerdir. Bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı ifadelerdir. Bu ifadenin arkasında herhangi birisine hakaret yoktur ve beni bilenler bilir; ben şimdiye kadar menfaatim için ne kimseye yalvarmışımdır, ne de başka türlü şeyler yapmışımdır. Bu konuşmayı yapıp bir şeyler elde edeyim düşüncesi kesinlikle yoktur. " dedi.

Büyük bir saldırıya uğradım.

"Ben şuna şaşırıyorum, ben bu konuşmayı yapmışım ayıp etmişim, eyvallah… Ama ben memleketi satmamışım, kimseye hakaret etmemişim. Şaşırdım kaldım, o kadar büyük bir saldırıya uğradım ki, feleğim şaştı.” diyen Şenel Yediyıldız, “Partinizden eleştiri oldu mu?” sorusuna ise AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir’i hatırlatıp "Herkes olaya kendi tarafından bakıyor. Beni tanıyanlar, ‘sen menfaat için konuşmadın ama böyle konuşmamalıydın’ diyen var. Erzurum Milletvekili İbrahim Bey ‘haddini aşmıştır’ dedi. ‘Eyvallah’ dedim. Ben belki haddimi aşmışımdır. Ama bu haddi aşma, vatana, millete karşı falan değil…” cevabı verdi.

Tayyip Bey emrederse kalırım, emretmezse...

“Doğrudur, ben Recep Tayyip Erdoğan’a ‘ağabey’ ifadesini kullandım. ‘Ağabey’ ifadesi bana ait ifade değildir” diyen Şenel Yediyıldız, şöyle devam etti: “Kırgızistan Cumhurbaşkanı “Tayyip ağabey’ ifadesini kullanmıştır, oradan gelen bir ifadedir. Ayrıca, Recep Tayyip Erdoğan büyüğümdür. Ben şimdiye kadar Recep Tayyip Erdoğan’dan milletvekilliği talep etmemiş birisiyim. Tanışırız, görüşürüz. Kendisi emretmiştir, vekil olmuşumdur. Şimdi emrederse kalırım, emretmezse gider evimde rahat yatarım. Ben bu memlekette krallık beklemiyorum, yetkimi kullanayım milyarlarca dolar kazanayım, böyle bir beklentim olmadı, olmaz da…”

Özdağ'ın açıkladığı general benim yeğenim

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 15 Temmuz darbe girişimiin ardından Yunanistan'a kaçan Tuğgeneral Numan Yediyıldız'ın Şenel Yediyıldız'ın yeğeni olduğunu iddia etmişti. Şenel Yediyıldız, FETÖ’cü Tuğgeneral Numan Yediyıldız’ın yeğeni olduğunu doğruladı. FETÖ ile ilgisi olmadığını ve karşısında olduğunu söyleyen Şenel Yediyıldız, şunları anlattı: 

Özdağ bunu ispat etsin

- Ümit Özdağ diye birisini tanımam. Bilirim ama tanımam. Ümit Özdağ, Karayolları’ndan benim ihale aldığımı ve bu nedenle o konuşmayı yaptığımı iddia ediyor. Ümit Özdağ’ın bunu ispat etmesi gerekir. Sen beni nereden tanıyorsun Ümit Özdağ? Bu tepkiye ben şaşırıyorum. ‘Yanlış konuşmuş’ dersin, ben de ‘eyvallah, yerel ağzı orada konuşmamak gerekirdi’ derim, biter bu iş.

Ümit Özdağ'a bu bilgileri nereden öğrendi?

- Ümit Özdağ benim FETÖ ile olan ilişkilerimi bilmez, Ümit Özdağ kim ki, beni hiç duymuş mu? Önce Ümit Özdağ’a bunları kim verdi, onu sormak lazım, biz bunu mahkemede soracağız. 

- Doğrudur, benim yeğenimdir. Benim FETÖ ile olan düşmanlığımı 70’li yıllardan beri bilir insanlar. Ben Erzurum’da okudum, FETÖ’yü o yıllardan bilen birisiyim. Ve FETÖ ile hiç bağdaşmamış, uyuşmamış, hep karşı olmuş bir insanım. Şu anda da fikirlerim aynıdır.

- Olabilir, insanların birisi başka, birisi başka düşünebilir, doğaldır. 70’li yıllardan beri FETÖ’ye karşı çıkan biri olarak bunlara aldırış etmem. FETÖ’den de zarar görmüş birisiyim. Ben Vakıf Gureba hastanesinde çalışıyordum, doktorum ben… FETÖ’cüler beni hastaneden kovdular, ‘çalışmayacağız seninle’ dediler. Bunları yaşamış birisiyim. Devlet de bilir benim FETÖ ile olan mücadelemi…”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN