Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte akaryakıt fiyatları da değişmeye devam ediyor. Benzine bu gece yarısı kallavi bir indirim geliyor.  Peki benzin fiyatları ne kadar? Motorin kaç TL? 28 Nisan akaryakıt fiyatlarındaki son durum haberimizde..

Benzine 90 kuruş indirim geliyor

Piyasa kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 90 kuruşluk indirim bekleniyor.  Motorin grubu ile otogaza (LPG) herhangi bir indirim gündemde değil.

Güncel benzin ve motorin fiyatları

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 19,71 TL’ye, Ankara’da 20,07 TL, İzmir’de 20,15 TL seviyesinde bulunuyor.

Benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 21,25 TL, Ankara’da TL 21,60 TL, İzmir’de 21,57 TL seviyesinde bulunuyor.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payının eklenmesiyle KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunuyor. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken ise, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük Dolar kuru takip edilerek, belli bir fiyat değişim farkında gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde ediliyor