Yerel seçimler öncesinde AK Parti'nin aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Mansur Yavaş'ın rakibinin kim olacağı merak edilirken, AK Parti'nin telefonla yaptığı bir ankette vatandaşlara dört farklı ismi sorduğu iddia edildi.

Fatih Altaylı, Atatürk'e yapılan saygısızlık sonrası imam hatipler hakkında konuştu Fatih Altaylı, Atatürk'e yapılan saygısızlık sonrası imam hatipler hakkında konuştu

Sosyal medyada yayınlanan bir videoda AK Parti'nin vatandaşlara "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda hangi adayı görmek istersiniz?" sorusunu sorduğu görülüyor. Ankette adı geçen isimler arasında Hulusi Akar, Osman Gökçek, Murat Kurum ve Turgut Altınok yer alıyor.

Ankette dikkat çeken detay ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevinden alınan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in de isim listesinde yer alması oldu.

Bu anket çalışması, Odatv'nin haberine göre sosyal medyada paylaşılan bir video ile ortaya çıkmış olsa da "Fiberus" adlı anket şirketi hakkında herhangi bir bilgiye rastlanamadı.