Avrupa'da birçok şehirde çiftçiler, tarım politikalarını protesto etmeye devam ederken, Konya'da da benzer bir durum yaşandı.

Tarımdanhaber'in aktardığı bilgilere göre, Konya'daki çiftçiler, traktör ve binek araçlarıyla konvoy oluşturarak Seydibey patates fabrikası önünde toplandılar ve üretim kotasının başka bir ilçeye kaydırılmasını protesto ettiler. Çiftçiler, fabrika ve depolama alanına daha uzak yerlere taşınması ve ekstra nakliye maliyetleri getirilmesine karşı çıktılar.

Akla Mantığa Uygun Değildir

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Patates fabrikası tarafından alınan yanlış karar, fabrikaya ve depolama alanına daha uzak yerlere daha fazla nakliye ve maliyetlerle ekim yapılmasını gerektiriyor. Fabrika yakınında üretim arazileri bulunurken, daha uzak ilçelere kota aktarılması akla mantığa uygun değildir."

Bakan Yerlikaya canlı yayında ilk kez açıkladı! Erdoğan bakanlık haberini böyle vermiş Bakan Yerlikaya canlı yayında ilk kez açıkladı! Erdoğan bakanlık haberini böyle vermiş

Ayrıca bölgedeki Pankobirlik için yıllardır üretim yapan çiftçiler, mantığa aykırı olan bu uzak ilçelere kota aktarımının ilçedeki çiftçileri zor durumda bırakacağını vurguladılar.
 

Editör: Şevval Başçakır