Adana'da Cumhur İttifakı'nın belediye başkan adaylarının tanıtım töreni, Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti ve MHP'li milletvekilleri, belediye başkanları ve adayları, il ve ilçe teşkilatları ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Herkes merak ediyordu: İşte Kredi kartı faiz oranları Herkes merak ediyordu: İşte Kredi kartı faiz oranları

Çelik CHP'yi Eleştirdi

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefet partilerini eleştirdi. Çelik, "Muhalefet partilerinden birisi çıkıp demiş ki, 'Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'na haddini bildireceğiz.' İşte ben de diyorum ki, 'Haddini bildireceğiz' diyene. Bakın, biz Adana'dayız. Buradayız. Hepinize yeteriz ve hepinizin haddini bildirmeye hazırız, kararlıyız. Onlar 14 Mayıs'ta, 28 Mayıs'ta ne diyorlardı? 'Kemal Kılıçdaroğlu anketlere göre cumhurbaşkanı olacak' diyordu. Adana ne diyordu? 'Biz Bay Kemal'i Bay Bay Kemal yapmaya hazırız' diyordu. Şimdi genel başkanları gitti. Başka bir genel başkan geldi. Fakat yine teröre destek verenlerle ittifaklarını sürdürmek için, terörle yanaşık düzen yürüyenlerle ittifaklarını sürdürmek için her türlü hesabın kitabın içerisine giriyorlar" şeklinde konuştu.

Başarıyı Yerel Seçim İle Taçlandıracağız

Kararlı bir şekilde ilerlediklerini vurgulayan Çelik, "Onlar ne yaparlarsa yapsınlar. Biz bu yolda, başta Adana olmak üzere Türkiye'nin her köşesinde Cumhur İttifakı'nın birer üyesi olarak kararlı ve güçlü bir şekilde ilerleyeceğiz. Genel seçimlerde elde ettiğimiz başarıyı yerel seçimlerde taçlandıracağız. Genel seçimlerde attığımız imzayı, yerel seçimlerde daha büyük bir başarı dalgasına dönüştüreceğiz ve sonunda inşallah 31 Mart gecesi Cumhurbaşkanımıza Adana Büyükşehir'i ve 15 ilçeyi hediye edeceğiz. Aynı şekilde, değerli büyüğümüz Devlet Bahçeli'ye de 31 Mart gecesi Adana Büyükşehir'in ve 15 ilçesinin Cumhur İttifakı'nın olduğu müjdesini vereceğiz" ifadelerini kullandı.
 

Editör: Şevval Başçakır