İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde AK Partili Meclis Üyesi Uğur Korkmaz, Medyascope muhabiri Ali Macit'e saldırdı.

 İBB Meclisi, Mayıs ayı olağan İSKİ Genel Kurulu için Saraçhane'deki başkanlık binasında toplandı.

Oturum, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasından iki gün sonra gerçekleşti ve gergin bir ortamda geçti. Oturumun açılışında İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik etti. Bu sırada AK Partili meclis üyeleri ayağa kalkarak alkışlarla "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

CHP Grup Sözcüsü Mesut Kösedağı söz alarak, "CHP olarak milletin iradesine saygı duyuyoruz. AKP'ye de CHP'ye de AKP'ye de oy verenlerin hakkını hukuku korumaya devam edeceğiz. İstanbul bize güven oyu verdi. 20 ilçede önde bitirdik. Kimse umutsuzluğa kapılmasın" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Tarık Balyalı konuşurken, AK Partililer meclis salonunu terk etti.

Oturumdan çıkan AK Partili Meclis Üyesi Uğur Korkmaz'a sivil bir kişi tarafından küfür edildiği öğrenildi. Korkmaz, bu olayı görüntüleyen Medyascope muhabiri Ali Macit'i darp etti ve çekim yapmasını engelledi. Olayın ardından Macit, sosyal medyada da hedef haline geldi.