Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Korkmaz Karaca yayınladığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

Karaca istifasının ardından ilk kez tv100.com yazarı Barış Yarkadaş'a konuştu.

HEM ERDOĞAN'A HEM DE BAKAN SOYLU'YA TEŞEKKÜR...

Karaca ile telefonda görüştüğünü belirten Yarkadaş, Karaca'nın 'İstifa hakkında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sn. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bilgilendirdim. Her ikisine de sonsuz teşekkür ederim' ifadelerini kullandığını aktardı.

'DEVLETTEN İHALE ALMADIM'

Korkmaz Karaca'ya Mine Sirenen'le ilgili iddiaları sorduğunu belirten Yarkadaş, Karaca'nın şu cevabı verdiği söyledi:

'Görüşmediğimizi ve herhangi bir talebim olmadığını kendisi de söylediği halde lince uğruyorum. Sağlığım bozuldu. Kimin elinde hangi bilgi belge varsa savcılığa versin. Devletten ihale almadım'

'BU İSTİFA HAKKINDA İDDİA BULUNANLARA ÖRNEK OLSUN'

Karaca, son dönemdeki iddialar yüzünden çocuğunun çok etkilendiğini ve bu yüzden özel sektördeki işine döneceğini söylediğini aktaran Yarkadaş, Karaca'nın 'Görevimden istifa ettim ama 2023 yolunda hep Sn. Cumhurbaşkanımızla beraber yürümeye devam edeceğiz. Bu istifa hakkında iddia bulunanlara örnek olsun.' açıklamasını yaptığını Twitter hesabından duyurdu.

'HER GÜN AYNI SUÇLAMALARLA UĞRAŞMAKTAN YORULDUM'

Karaca açıklamasının devamında, 'Benim veremeyeceğim bir hesabım yok. Her gün aynı suçlamalarla uğraşmaktan yoruldum. İstifamı kabul eden Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.' ifadelerini kullandı.

Yarkadaş ise, 'Karaca, Erdoğan ve Soylu'ya yakın bir isimdi.' yorumunda bulundu.