31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik AK Parti'nin İstanbul adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan belirsizlik TV100 canlı yayınında ele alındı.

Parti tarafından yaptırılan "aday kim olsun" anketinin sonuçları açıklandı ve bu sonuçlar, AK Parti 26. Dönem Milletvekili Mehmet Metiner'in dikkatini çekti.

Aday belirleme sürecine ilişkin pek çok ismin konuşulduğu şu günlerde gazeteci Fatih Atik, parti içinde yapılan anketin sonuçlarını paylaştı. 

Atik'in aktardığına göre, İstanbul için yapılan anketin sonuçlarına göre, Ali Yerlikaya yüzde 48 oy alarak ilk sırada yer aldı. 

Bu bilgiyi duyan Mehmet Metiner, "Hepimizden sır gibi saklanıyor." diyerek kendi partisine sitem etti.

Atik'in verdiği bilgilere göre, ikinci sırada eski Çevre Bakanı Murat Kurum yüzde 44 oy alırken; üçüncü sırada Tevfik Göksu yüzde 34 oy oranına sahipti.

YSK açıkladı: Seçim yasakları neler, ne zaman başlıyor? YSK açıkladı: Seçim yasakları neler, ne zaman başlıyor?

Atik'in açıkladığı bu sonuçlar üzerine Metiner, gazeteciyi tebrik ederek, "Valla seni tebrik ediyorum. Hiçbirimizde bu bilgi yok. Şu an senin gazeteciliğin karşısına şapka çıkartıyorum, saygıyla eğiliyorum. Eğer bu bilgi doğruysa... Hepimizden sır gibi saklanıyor bu şeyler ama demek ki... Çok tebrik ediyorum." dedi.

AK Parti'nin Ankara ve İstanbul adaylarını 15 Ocak gibi açıklaması bekleniyor.

Editör: Batuhan Yavuz