31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler heyecanla beklenirken siyasi parti adayları seçim çalışmalarına son hız devam ediyor. Seçim çalışmalarına Çankaya'da devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş CHP'nin Çankaya adayı Hüseyin Can Güner ile Sokullu Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı.

Açılışta vatandaşa hitap eden Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbil'de Barzani ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan Erbil'de Barzani ile görüştü

ANKARA'DA ONLAR İFLAS ETTİ

"İkide bir, 'Hükümet arkamızda olursa daha iyi çalışıyoruz' diye propaganda yapıyorlar. Ankara'da onlar iflas etti. 3-4 gün önce Altındağ Belediyesi işçileri, alacaklarını alamadığı için greve gitti. Madem arkanızda hükümet var, hani niye destek olmadı size? Kocaman bir palavra. Kanunla belirlenmiş bütün ödeneklerimiz gelmek zorundadır. Burada belediye başkanına iş düşüyor. 'Proje yapıyorum' diye parayı pul eder, işe yaramayan projelere para yatırırsanız, işçinin maaşını da ödeyemeyecek duruma gelirsiniz. O Belediye Başkanı'nı alıp Mamak'a gönderdiler, bir de Mamak'ı batırsın diye. Hiç merak etmeyin, Mamak Belediyesi de sosyal belediyecilikle mutlaka tanışacak. Bütün anketler öyle gösteriyor. Yaptığımız çalışmalardan dolayı geçen seçim Çankaya bize rekor bir oy verdi. Yaptığımız açık ihalelerle, bir sürü iftiraya maruz kalıp bir sürü teftişten geçmemize rağmen Allah'a çok şükür bir tek bürokratım dahi savcılığa ifade vermeye gitmedi. Yöneticilik budur, belediyecilik budur"

BU DÜNYADA HESABINI VEREMEYEN ÖBÜR DÜNYADA HİÇ VEREMEZ

"Çalmadık, çaldırmayacağız. Yemedik, yedirmeyeceğiz. Mal beyanımızı açıkladık. Herkesin açıklamasını istedik. Kamu yöneticileri, bundan sonra şeffaf olmak zorundadır. Ne demek benden kimse hesap soramaz, ben öbür dünyada hesabını veririm? Bu dünyada hesabını vermeyen yöneticiler kim olursa olsun, inancı varsa öbür dünyada hiç veremez. Kamunun parasını kullanıyorsun. Yaptığımız bütün icraatlar, sizlerden aldığımız paralarla yapılıyor. Dolayısıyla nasıl yaptığımızı, nasıl harcadığımızı, hangi işi kaça yaptığımızın hesabını vermek zorunda değil miyiz? Para sizin, patron sizsiniz, hizmetkar biziz. Bizler sizin memurunuzuz. Tek farkımız, şu anda memurların birçoğu atanmış. Aynı görevi ben seçilerek yapıyorum, aradaki fark bu. Sonuç itibariyle tabii olduğum mevzuat, Devlet Memurları Kanunu. Ben de memurum ve patron sizsiniz. Bu patronluğunuzu seçimlerde göstereceksiniz. Allah'ın izniyle gelen anketlere göre, Ankara'da çok sayıda belediye el değiştiriyor. Ben Belediye Meclisi'nde çoğunluk istiyorum sizden. Artık Meclis'te gereksiz lafları duymak istemiyorum. Engellemeleri duymak istemiyorum. Onun için sizlerin oyuna ihtiyacım var. Sizlerin büyük desteğine ihtiyacım var."

ZAMLARI ÖNLEMENİN YOLU SANDIKTIR

 "Unutmayın, 15-20 gün önce Simitçiler Odası zam yapmıştı. 15 lira yapmıştı. Hemen bakanlığa çağırdılar. 'Geri alın' dediler. 'Zam yapacaksanız da 1 Nisan'dan sonra yapın' dediler. Demek ki turpun büyüğü heybede. Büyük bir zam bizi bekliyor. İşte o zamları önlemenin yolu sandıktır. Hükümeti ikaz edeceksiniz"

Editör: Amine Ebrar