6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerinin ardından yurdun dört bir yanından yardım toplanmıştı.

Yozgat'ta AK Parti'li Boğazlıyan Belediyesi'nin depremzedeler için topladığı yardımları marketlere verdiği ortaya çıktı.

CHP'li Meclis üyesi Sinan Budak suç duyurusunda bulundu.

Market sahibi itiraf etti

Boğazlıyan'ın AK Parti'li Belediye Başkanı Gökhan Coşar, iddiaların doğru olmadığını, kendisini yıpratmak amacıyla bunların ortaya atıldığını belirtti.

Başkanın iddiasına karşın, savcıya ifade veren market sahibi Mustafa Eker ise, "Fazla yardım toplandığını ve bunların ellerinde kaldığı için bazı marketlere verildiğini" ifadesinde söyledi.

Cemal Enginyurt, Yavaş'a sahip çıktı: Birileri korkak dese de cesur Yavaş'tır Cemal Enginyurt, Yavaş'a sahip çıktı: Birileri korkak dese de cesur Yavaş'tır

Bunların seçim döneminde vatandaşlara dağıtılmasının istendiğini kaydetti.

"Depremzedeler için toplanılan gıdaları seçim yatırımına çevirecekler"

CHP'li Sinan Budak, ifadesinde şu iddialarda bulundu:

"Depremden sonra Boğazlıyan Belediyesi'ne ayni olarak gönderilen yardımlardan bebek maması, yağ, çocuk bezi, hijyen malzemeleri gibi ürünler seçim döneminde vatandaşlara dağıtılması amacıyla bazı marketlere verilmiş. Bunun için görüşülen market yetkililerine, ‘Biz sana bu malzemeleri şimdi verelim, bunlara karşılık olarak şu anda herhangi bir ücret almayalım, sen de seçim zamanına yakın bizim ilçedeki ihtiyaç sahiplerine vereceğimiz yardım fişleri karşılığında bu insanlara bedelsiz mal verin' teklifinde bulunulmuş. Özetle 2023 yılı başlarında depremzedeler için toplanılan gıda malzemelerini 2024 yılı başlarında kendileri için seçim yatırımına çevireceklerdir."