Hastaneye kaldırılmıştı! Meral Akşener’in sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama Hastaneye kaldırılmıştı! Meral Akşener’in sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın avukatı, 25 Ekim 2022’de bir açılıştaki konuşmasının ardından alandan ayrıldığı sırada müvekkilinin bazı kişilerce yuhalandığı, o esnada kürsüde konuşan Ekrem İmamoğlu’nun da olayları tırmandırıcı şekilde ifadeler ve hakaret içerikli söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Hazırlanan iddianamede İmamoğlu için “kamu görevlisine alenen hakaret” suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

DURUŞMAYA BİLE YAPILMADI

İddianamenin gönderildiği Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi, duruşmaya gerek görmeden 6 eylül günü dosya üzerinden beraat kararı verdi.

Mahkemenin kararı Ekrem İmamoğlu’nun avukatına tebliğ edildi.

"ÇALMAK" SÖZÜ İNCELENMİŞ

Ekrem İmamoğlu’nun avukat Kemal Polat, halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Ekrem İmamoğlu’nun, 'Lan Allah’tan korkun, üç buçuk sene, üç ayını bizden siz çaldınız. Bir buçuk senesi pandemi, 7-8 ay cebimizdeki paraları da aldınız, yüzde 50'sini çaldınız. O kalan paramızla bu kocaman işleri yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.' sözü üzerine konuşma içinde geçen, 'Cebimizdeki paraları da aldınız, yüzde 50'sini çaldınız.' şeklindeki ifadede yer alan 'çaldınız' kelimesinden hakaret suçu işlediği işlediği iddia edilmişti. Mahkeme, Konuşmanın tamamı incelendiğinden, çalmak sözü, çalma anlamında kullanılmadığını, mevcut iktidara siyasal eleştirisi olduğunu söyledi. Bu nedenle beraat verildi. Biz de zaten bu yönde bir savunma yapmıştık."