Yerel internet haber sitesi Kayisihaber'den Mahir Temur'un haberine göre; Malatya’da en fazla iş yapan beton ve gaz beton üretim ve satış faaliyeti yürüten büyük aile şirketlerine sahip olan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın eşi Semra Çınar istisnai kadro ile memur yapıldı ve tayini Malatya Valiliğine çıkartıldı.

TAG CEO'su Öktem'den tehdit edilen fiziksel engelli TAG sürücüsüne ziyaret TAG CEO'su Öktem'den tehdit edilen fiziksel engelli TAG sürücüsüne ziyaret

"ÖNCE AKSARAY VALİLİĞİ, SONRA MALATYA VALİLİĞİ"

Daha önce hiçbir kamu kurumunda görev yapmayan Başkan Çınar’ın eşi Semra Çınar, önce Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürü oldu.

Aksaray’a gitmeden aylardır Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü yaptığı iddia edilen Semra Çınar, resmî bir yazıyla Malatya Valiliğine kaydırıldı.

Aksaray Vali Yardımcısı Şeyma Polat Balak imzalı resmî yazıda, "Valiliğimiz, Özel Kalem Müdürü olarak görev yapmakta iken, 23.08.2023 tarihli Bakanlık Onayı ile Malatya Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğünde münhal bulunan 9. Dereceli VHKİ kadrosuna naklen atanan Semra ÇINAR, 31. 08. 2023 tarihinde Valiliğimizdeki görevinden ayrılmıştır." denildi.

Kısa bir süre Aksaray Valiliği Özel Kalem Müdürü olan Semra Çınar, 1 Eylül 2023 itibarıyla Malatya Valiliğine geçtiği bilgisi resmî yazıda açıkça belirtildi.

SKANDALLARI BİTMİYOR

AK Parti'li Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, daha önce "Gri Pasaport Skandalı", "sahte UNESCO Ödülü" ve "belediyenin yaptırdığı konutların depremde ağır hasar almasıyla" gündeme gelmiş ve eleştirilere neden olmuştu.