Deprem bölgesinde ilan edilen OHAL, 9 Mayıs'ta kalkıyor. AK Partili Ali İhsan Yavuz, OHAL'in 9 Mayıs'ta kalkacağını belirtirken 'AFAD'a hangi seçmen müracaat ederse oy kullanmak için kendi şehrine taşınacak' ifadelerini kullandı. AK Partili Yavuz'dan YSK'ya eleştiri geldi.

Ali İhsan Yavuz'un açıklamasından satır başları:

SON DAKİKA: AFET BÖLGESİNDEKİ OHAL KALKIYOR!

Ali İhsan Yavuz canlı yayındaki açıklamasında 'Deprem bölgesinde daha önce ilan edilen OHAL 9 Mayıs'tan sonra kalkıyor, OHAL süreci uzatılmayacak!' dedi.

Demokrat Partili İlay Aksoy: Ülkemizi yabancılara teslim etmeyeceğiz! Demokrat Partili İlay Aksoy: Ülkemizi yabancılara teslim etmeyeceğiz!

AK PARTİLİ YAVUZ: AFAD İHTİYACI OLAN DEPREMZEDE SEÇMENLERİ TAŞIYACAK

"325 bin seçmen deprem bölgesinden başka yerlere gitti. Deprem bölgesinde seçmen profili değişmiş değil. Hem devletin kurumları hem de YSK üstüne düşeni yapıyor. CHP de biz de bunu istemiştik. Seçmene o parti bu parti diye bakamayız. AFAD'a hangi seçmen müracaat ederse oy kullanmak için kendi şehrine taşınacak.'

Kişi özel aracıyla deprem bölgesine geri dönmek isterse de AFAD yardımcı olacak, akaryakıt desteği verilecek.

'YSK BÜYÜK HATA YAPAR, KIYAMETİ KOPARTACAK HALİMİZ YOK AMA...'

CHP'nin iddiaları gerçek dışı. İçişleri Bakanı Sayın Soylu, bu konu hakkında açıklama yaptı. YSK, birçok kez bizim taleplerimizi reddediyor. Kayda da geçmesi açısından söylüyorum. Daha önce dedik ki, sandık başkanlarının listesini bize vermeniz gerekiyor. Görevlilerin kamu görevlisi olup olmadığını anlayalım. Çünkü İstanbul'da da böyle bir problem yaşadık. YSK yine paylaşmadı. 'Güvenlik gerekçesiyle bunu partilere veremem' yanıtını veriyor. Kıyameti kopartacak halimiz yok ama kayda geçsin, YSK İstanbul örneğindeki gibi bir hata yaparsa bunun bedeli bir parça ağır olur. Endişelerimiz var. Talebimizin çok doğru olduğu alanlarda da YSK'dan red yanıtı alıyoruz.

YAVUZ: PKK, KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLİYOR

PKK'nın tek amacı Türkiye'yi bölmektir! Bu PKK diyor ki 'Recep Tayyip Erdoğan bizim hedeflerimize gitmemize engel. Bu hedefler için Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi gerekiyor.' Siz buradan ne anlıyorsunuz anlayın!"