Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal dün bir görüşme gerçekleştirmişti. Aksakal görüşme sonrasında, "Sayın CHP Genel Başkanımıza, sayın Cumhurbaşkanı Adayımıza hayırlı, başarılı sonuçlar elde etmesini temenni ediyorum" açıklamasında bulunmuştu. Bu görüşme üzerine AK Parti'den iki önemli isim bugün DSP'ye ziyarette bulundu.

AK PARTİ'DEN DSP'YE TEKLİF VAR MI?

Binali Yıldırım ve Ömer Çelik'in DSP genel merkezine giderek ziyarette bulunması sonrasında bir teklif sunulup sunulmayacağı merak konusu olmuştu. AK Parti DSP'ye teklif götürdü. İttifakla ilgili yeni bir gelişme beklenmese de DSP'nin seçimlerde AK Parti'yi destekleyebileceği konuşuluyor.  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal bugün öğleden sonra partide toplantı yaparak iki liderin ziyaretlerini değerlendireceğini söyledi.  Cumhur İttifakı ortağı MHP ortak liste kararı almayıp kendi listesiyle seçime girme kararı almış ve dün milletvekili aday listesini yayınlamıştı.

Ziyaret sonrası Binali Yıldırım'dan ilk açıklama geldi. Yıldırım teklif yaptıklarını açıkladı. Binali Yıldırım "Sebebi ziyaretimiz malumunuz 14 Mayıs'ta bir seçim yaşayacağız. Bu seçim çerçevesinde partiler programı ile ittifakları ile milletin önüne çıktılar. Kedilerini ifade ediyorlar. DSP denince rahmetli Ecevit'i, rahmetli Erbakan'ı anmadan olmaz. Onlar Kıbrıs harekatının Fatih'leridir. Kıbrıs, ülkemize onlardan emanettir. Bu seçimde beraber yol yürüme teklifini yaptık." dedi.