CHP Genel Başkanı Özgür Özel geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyarette bulunarak kamuoyunun gündemini masaya taşımıştı. 

ÖZEL'İN TALEPLERİ AK PARTİ MYK'DA GÖRÜŞÜLECEK
Özel'in gündeme getirdiği ekonomi, emeklilerin durumu, Gezi tutukluları, Can Atalay, 28 Şubat’ın tutuklu paşaları, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarının uygulanmaması, kayyum sorunu, ve belediyelerin borç yükü gibi konuların AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında görüşüleceği öğrenildi.

Cübbeli Ahmet nedenini açıkladı! İran PKK'yı neden tutar? Cübbeli Ahmet nedenini açıkladı! İran PKK'yı neden tutar?

Ekonomim'den Besti Karalar'ın haberine göre, AK Parti kaynakları; emeklilerin durumu belediyelerin borç yükleri ve vatandaşları yaşadığı ekonomik sorunların karşılıklı istişare edilebilecek konular olduğunu dile getirdi. Kayyum, Gezi tutukluları ve vekilliği düşen Can Atalay konusuna ise AK Partililer sıcak bakmıyor.

AK Parti, kaynakları, Özel’in taleplerinin MYK’da değerlendirilmesinin ardından yasal düzenleme konularında, AK Parti ve CHP’li parti yöneticileri arasında bir diyalog grubunun kurulabileceğini belirtti.

NE OLMUŞTU?
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel 2 Mayıs'ta (2024) AK Parti Genel Merkezi'nde yaklaşık 1 saat 40 dakika görüşmüştü. İki parti lideri de görüşmeyle ilgili olumlu mesajlar vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Özgür Özel'in ziyareti için 'siyaset yumuşama dönemine girdi' değerlendirmesi yapmış, iade-i ziyarette bulunacağını belirtmişti. Özel ise görüşmeyle ilgili "Kamuoyunun gündeminde ne varsa hepsini dün Sayın Erdoğan ile konuşma imkanı bulduk. Ortaya koyduğum gündemlerin tamamını kendisi dinledi, not alındı. Toplantının Türkiye demokrasisi açısından önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade etmek isterim." açıklaması yapmıştı.

Editör: Nigar Topcu