Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) partiler arasındaki tartışmalar tüm sıcaklığıyla devam ediyor.

Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret Özgür Özel'den Kemal Kılıçdaroğlu'na ziyaret

AK Parti Grup Başkanvekili Leylâ Şahin Usta, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'i hedef alarak, başka partiden Meclis'e girdiğini söyledi.

Leylâ Şahin Usta, "Siyasi iradeden bahsediyorsak Sn. Milletvekili (Hasan Bitmez) seçime girerken hangi partinin adayı olarak girdi? Onu bir hatırlatırım kendisine..." dedi.

Saadet Partisi koltuklarından ise, Usta'ya sert bir yanıt geldi.

Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, AK Parti'li Usta'ya tepki gösterek, "Leylâ Hanım, başka parti listelerinden seçilme gibi garip bir açıklama yaptı. Ben burada bütün AK Parti'li arkadaşlara sesleniyorum. TBMM, farklı seçimlerde, farklı demokrasi tecrübelerini yaşamıştır. 1991 seçimlerinde Sn. (Devlet) Bahçeli, Refah Partisi listelerinden seçime girdi. Yine Sn. (Alparslan) Türkeş, Refah Partisi listelerinden seçildi, geldi. Burada hiçbir parlamenter, burada 'Başka partiden seçildiniz.' diye bir siyasi nezaketsizlik yapmamıştır." dedi.

"Sizin listelerinizden de başka arkadaşlar seçildi"

Sözlerine devam eden Saadet Partili Şahin, şöyle konuştu:

"Demokrasinin bu tecrübesine tahammül etmek zorundasınız. Daha iki gün önce başka partiden seçilen bir milletvekilini transfer ederek burada alkışlayan arkadaşlardan bahsediyoruz. Bu daha vahimdir. Aynı demokrasi tecrübesini siz de yaşadınız. Sizin listelerinizden de başka arkadaşlar seçildi. Siz bize bu siyasi nezaketsizliği yaparken; aslında sizin kendi siyasi ortaklarınıza da bu nezaketsizliği yapıyorsunuz. Bu anlamda da sizi kınıyorum. Sizi millî iradeye saygılı olmaya, en başta da ortaklarınıza saygılı olmaya davet ediyorum."