Son zamanlarda motokurye kazaları sık sık  gündeme gelirken motokuryeliğin ne kadar tehlikeli ve güvencesiz bir iş olduğuna dikkat çekmek isteyen CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir TBMM'de konuşma yaptı.  

CHP grup önerisi görüşmesinde motorcu kaskı ve mont giyen CHP Ankara Milletvekili Deniz Demir, motokuryelerin sorunlarını dile getirdi.

Demir kürsüde, "Yaşanan kazalar ve ölümler paylaştıklarımdan çok daha fazla. Bu haberler bile motokuryeliğin ne kadar tehlikeli ve güvencesiz bir iş olduğunun kanıtı. Gencecik çocuklar, hiçbir sosyal güvenceleri olmadan, çok düşük ücretlere tüm gün trafikte ölümle burun buruna geliyor. Değerli milletvekilleri, pandemi süreci, özellikle online hizmetlerin artmasıyla birlikte motokuryelik sektörünün genişlemesine sebep oldu; işsiz gençlere iş kapısı oldu. Öyle ki bu sektör o kadar hızlı büyüdü ki bugün ülkemizde motosikletli kuryelerin sayısı 1 milyona yaklaştı, bu sayının ise sadece yüzde 10'u kayıtlı. Her yıl yüzlerce motokurye iş kazasında hayatını kaybediyor" diye konuştu. 

AK PARTİ SIRALARINDAN "ŞOV YAPIYORSUN"

Demir konuşmasını tamamlayıp yerine dönerken AKP milletvekilleri "Şov yapıyorsun" diye sataşmada bulundu. Bu sataşmaya AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da katıldı. Akbaşoğlu ile Demir arasında tartışma yaşandı. Araya giren milletvekilleri kavgayı önledi.

14 ilde düğmeye basıldı! 'Sibergöz-44' operasyonunda 107 şüpheli gözaltında 14 ilde düğmeye basıldı! 'Sibergöz-44' operasyonunda 107 şüpheli gözaltında

Editör: Gülşah Yıldız