AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, TGRT Haber canlı yayınında emekliler hakkında açıklama yaptı. Akbaşoğlu, emeklilerle ilgili yapılan yeni düzenlemelerin detaylarını 16 Nisan tarihinde duyuracaklarını söyledi.

Cemil Tugay seçim vaadini unutmadı! İzmir’de ekmeğin fiyatı bakın ne kadar oldu Cemil Tugay seçim vaadini unutmadı! İzmir’de ekmeğin fiyatı bakın ne kadar oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, “Emeklilerin yaşadığı sıkıntıların farkındayız” dedi. Akbaşoğlu Meclis’in açılacağı 16 Nisan tarihini işaret etti.

Akbaşoğlu, “Seçimlerin ardından Meclis açıldığında tabii ki gündemimiz emekli olacak. Emeklilerin yaşadığı bu sıkıntıların aşılmasıdır. Haziran sonu, temmuz başı itibariyle emeklilerimizin de çalışanlarımızın da duasını almaya devam edeceğiz. Durumlarını daha iyileştirecek adımları hep beraber atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

"Emeklilerimizin yaşam şartlarını düzelteceğiz"
Akbaşoğlu, seçim çalışmalarında emeklilerin de yaşadıkları sıkıntıları kendilerine aktardıklarını söyledi, konunun hükümet nezdinde değerlendirildiğini belirtti.  Akbaşoğlu, “Promosyonlarla bu konuda önemli adımlar atıldı. 16 Nisan itibariyle inşallah Meclisimiz açılacak. Gündemimiz tabi ki emeklilerimizin yaşam şartlarını düzelteceğiz“ dedi.

"Daha iyileştirecek adımları hep beraber atmaya devam edeceğiz"
Akbaşoğlu emekliler ve çalışanlar için Haziran ayını işaret etti, “Haziran sonu temmuz başı itibariyle, bu düzenlemeleri mutlaka yapmak suretiyle dualarını almaya devam edeceğiz. Onların alım gücünü artıracak, giderlerini azaltacak gerçekten durumlarını daha iyileştirecek adımları hep beraber atmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.
 

Editör: Aliye Tulum