Ziyarette duygularını ifade eden Atay Uslu; “CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta “Şair galiba” diyerek alıntı yaptığı üstat büyük şair, fikir insanı Necip Fazıl Kısakürek’in 1956’da söylediği şu söz bizdeki muhalefet için maalesef hala doğru: “Bugün bizdeki muhalefet iktidarı düşürmek için vatanı bile düşürmeye razıdır.” açıklaması yaptı.

Atay Uslu ''Bu ülkede AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan savunma sanayini yerlileştirdi, yerli otomobil TOGG’u üretti, yerli enerji kaynaklarını keşfetti, milli dış politikayı oluşturdu ama bizdeki muhalefet maalesef milli olamadı ve yerli olamadı.  Acı ama gerçek: Kandil’in terör baronlarından talimat alan ve bunu saklama ve inkâr etme gereği bile duymayan bir siyasi parti, başta CHP ve İyi Parti olmak üzere neredeyse bütün bir muhalefet blokunu peşine takmış durumda'' diyerek muhalefeti eleştirdi.

BU ÜLKE MUHALEFET HARİÇ HERŞEYİ MİLLİ VE YERLİ YAPTI…

AK Parti Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Atay Uslu  ''HDP yöneticileri sırtını terör örgütüne dayadıklarını gerine gerine anlatırken moderatörler ve muhalif siyasetçiler “Hayır… HDP’nin PKK ile bir ilgisi yok. Bunu söyleyemezsiniz” diyerek ekranlarda racon kesiyor. HDP’nin gurur duyarak itiraf ettiklerini millete göstermemek için kendilerini paralıyorlar!  Kim Türkiye düşmanları ile yan yana durursa gaflet içindedir. Gazilerin şehitlerin kahramanlığını yok sayan bir ittifak var.  Şehitler, kahramanlar  bizi vatan kıldılar. Demre ilçemizde Kıbrıs Gazimiz Yusuf amcamızı ziyaret ettik, bayramını tebrik ettik, şükranlarımızı sunduk, kendisinden Kıbrıs harekatını dinledik,  kahramanlıklarıyla bir kez daha gurur duyduk” dedi. Antalya Milletvekili Atay Uslu’ya, ziyaretlerinde AK Parti Demre İlçe Başkanı ve teşkilat üyeleri eşlik etti.