Aile dizimi her ne kadar Zeytin Ağacı dizisiyle geniş kitlelere ulaşsa da aslında uzun süredir travma tedavisinde kullanılan bir uygulama. Aile dizimi yaygınlaştıkça insanlar Aile dizimi nedir, nasıl yapılır, Aile dizimi eğitimi nedir nasıl alınır gibi soruları araştırıyor. Biz de haberimizde aile dizimi ile ilgili detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikle aile dizimi birden çok kişinin katıldığı, aile dizimi eğitimi almış ve alanında uzmanlaşmış bir mentörle yapılan bir uygulamadır. Geçmiş atalarımızdan nasıl ki DNA aktarımı yoluyla bazı bedensel özelliklerimizi alıyoruz, hastalıklar kalıtsal bir şekilde bize aktarılabiliyor, tıpkı böyle bazı travmaları da yine DNA aktarımı yoluyla hayatımıza çekebiliyoruz. İşte aile dizimi bu felsefeyle ortaya çıkmış zaman içinde yapılan araştırmalarla bunun gerçekliği kanıtlanmış ve şimdi de epigenetik bilimiyle entegre olarak insanın hayatında kıramadığı döngüler, çözemediği travmalar ve nedenini bilemediği bazı ruhsal sorunların çözümünde kullanılan bir yöntem olmuştur.

AİLE DİZİMİ NASIL YAPILIR?

Aile dizimi yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işin eğitimini almış uzman bir kişi tarafından yapılır. Aile diziminde danışanın hayatında çözemediği bir döngü üzerine alan açılır.

Şans Getiren Renkler ve Enerjileri Şans Getiren Renkler ve Enerjileri

Bu alanda aile dizimine katılan diğer kişiler arasından temsilciler seçilir. Ve bu temsilciler yardımıyla roller dağıtılır. Bu roller danışanın hayatında ya da çözemediği sorunun kaynağına giden yolda birer aktördür. Alandan gelen bilgi ile sorunun kaynağı bulunmaya çalışılır. Sorun bazen anne babanın yaşadığı bir travmadan kaynaklanabildiği gibi bazen de 3. 4. Veya daha üst soylardan gelen atalardan aktarılmış olabilir.

Aile dizimi sorunun kaynağını bulduktan sonra çözüme odaklanır. Burada ataları temsil eden kişilerle danışan rolündeki kişinin bir anlamda helalleşmesi gerçekleştirilir ve çözülüm alınınca da aile dizimi bitirilir.

AİLE DİZİMİ EĞİTİMİ NEREDEN ALINIR?

Aile dizimi eğitimi alanında uzman isimlerden alınır. Bu konu halk arasında çok yaygınlaştığı için birkaç saat eğitim alan kendini aile dizimi uzmanı olarak tanıtıyor buna dikkat etmek gerekir. Mutlaka aile dizimi yapacak kişinin eğitimi sorulmalı, ne zamandır bu işi yapıyor öğrenilmeli ve mümkünse bir referans aracılığıyla seçilmelidir.