HDP Danışma Kurulu üyesi Ahmet Türk Danışma Kurulu toplantısı öncesinde Gazete Duvar'a açıklamalar yaptı. HDP'nin aday çıkarmama kararı hakkında konuşan Ahmet Türk 'Kim demokrasiyi getirecekse biz onunla birlikte olacağız' dedi.

YSK Başkanı Ahmet Yener duyurdu! Hangi parti kaç vekil çıkardı? YSK Başkanı Ahmet Yener duyurdu! Hangi parti kaç vekil çıkardı?

HDP ve öncülü siyasi partilerde önemli görevler üstlenen bugün ise HDP Danışma Kurulu'nda yer alan Türk, şöyle konuştu:

'Değişim ve dönüşüm kaçınılmaz. Endişeler mevcut. Umut ediyoruz ki bu endişeler yerine gelmez. Demokratik bir seçimin yaşanması umut ediyoruz. Fazla alternatif yok. Biri Erdoğan diğeri Kılıçdaroğlu. Kim demokrasiyi getirecekse biz onunla birlikte olacağız. Biz halkımızın demokrasiye kavuşmasını istiyoruz. Kürt siyaseti burada bir aktördür. Bir bakanlık ve bir koltuk talebimiz yok. Adayların mesajları ve tutumları açık. İsim açıklamaya gerek yok.'

'Demokrasiden yana bir tavrımız oldu'

HDP'nin kararını desteklediğini belirten Türk, 'Bugün Erdoğan yüzünden binlerce Kürt siyasetçisi hapiste. Erdoğan Kürtlerin kazanımlarına karşı. Biz bu siyasetin karşısındayız. Partimizin koltuk peşinde değil, demokrasi için mücadele ediyor. Demokrasiden yana bir tavrımız oldu. HDP'nin aday çıkarmama kararını doğru buluyorum' ifadelerini kullandı.