Gazeteci Ahmet Hakan Hürriyet'e yazdığı bugünkü köşe yazısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeniden adaylığını açıklaması üzerine yazdı.

Ahmet Hakan, Ekrem İmamoğlu'nun üç tarihî fırsatı kaçırdığını kaydetti.

Hakan, Ekrem İmamoğlu'nun elinde sadece İstanbul adaylığının kaldığını belirterek, onun da sadece Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun izni olursa mümkün olabileceğini söyledi.

resim_2023-08-17_125715690

Ahmet Hakan şöyle yazdı:

"Üç tarihi fırsat kaçırdı İmamoğlu:

BİRİNCİ FIRSAT: Varını yoğunu İstanbul’a harcasaydı, İstanbul’da hissedilir bir fark yaratsaydı... Bütün toplar ayağına gelecekti. Bunun yerine daha ilk günden İstanbul’u küçümsedi, cumhurbaşkanlığına heves etti. Enerjisinin, mesaisinin çoğunu buna harcadı.

İKİNCİ FIRSAT: AK Parti’nin hatası nedeniyle AK Parti’yi İstanbul’da iki kez yenmiş bir siyasetçi olarak “cumhurbaşkanı adayı” olabilirdi. “Adayım” diye ortaya çıkamadı. “Düşün peşime” diyemedi. Gemileri yakamadı. Beklenen cesareti bir türlü gösteremedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Bakanı'na bomba soru: Veysel Şahin kimlerin çıkarı için korunuyor? Kılıçdaroğlu'ndan Adalet Bakanı'na bomba soru: Veysel Şahin kimlerin çıkarı için korunuyor?

ÜÇÜNCÜ FIRSAT: Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesinin ardından bir fırsat daha doğdu kendisine. Hiç sağa sola bakmadan bayrağı açıp ortaya çıkacaktı. Böyle yapmak yerine istişarelere daldı, kulisleri yokladı, zaman kaybetti. O cesur çıkışı bir türlü yapamadı.

Bütün bu fırsatları kaçırınca şimdi elinde kala kala İstanbul adaylığı kaldı.

O da öyle çantada keklik değil. Kılıçdaroğlu lütfederse olacak."