Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Konya'da iftar programın akatıldı. Davutoğlu, iftar programında yaptığı konuşmanın bir kısmını sosyal medya hesabından bir video ile paylaştı.

Davutoğlu, deprem bölgesinden ve Anadolu'dan görüntülere yer verdiği paylaşımını "Kimse endişe duymasın, bütün kazanımlar korunacak; bunun güvencesi biziz, söz veriyoruz." notuyla yaptı.

Davutoğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı videodaki konuşması şöyle:

Konya’mızdan ülkemizin her bir köşesine. Her bir siyasi partiye, her bir siyasiye aydına sivil toplum temsilcisine çağrımız var. Geliniz arınalım. Neden mi? Geliniz ötekileştirmeden kutuplaştırmadan arınalım. İnsanları kardeş bilelim. Hazreti Mevlâna gibi gel diyelim git demeyelim. Kucaklayalım, ötekileştirmeyelim. Hacı Bektaş-i Veli gibi soframızı, kapımızı, alnımızı açık tutalım. Yunus Emre gibi sevgi diyarı ilan edelim bu toprakları.

Başörtüsünü yasal çerçeveye kavuşturmak başta olmak üzere şu ana kadar din ve vicdan konusunda elde edilmiş bütün kazanımlarımız korunacak daha da güçlendirilecek.

Devletimizin itibarı daha güçlü olacak. Kurumlarımız daha güçlü olacak. Türkiye’nin uluslararası itibarı bugün olduğu gibi asla çiğnenmeyecek. Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanına bir daha başka ülkelerin devlet başkanları ‘Aptal olma’ diye hitap edemeyecek.