Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın sözlerini eleştirdi: Ahlak ve edep seviyesi...

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından Yusuf Has Hacib'in 'Dil, akıl ve bilginin tercümanıdır' sözlerini paylaşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Osmaniye'deki açıklamalarına gönderme yaptı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Yusuf Has Hacib'in sözlerini paylaşarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderme yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerde etkilenen illerden biri olan Osmaniye’de basın toplantısı yaparak afet sonrası sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamasında "Çıkmış biri Kızılay nerede diyor, be ahlaksız be namussuz be adi... Günde 2,5 milyon insana bu Kızılay yemeğini ulaştırıyor. Bir ülkede kendi kurum ve kuruluşuna bu denli ahlaksızca bulaşmak yenilir yutulur değil. 300 bin çadır kuruluyor" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözleri sosyal medyada tepkiye yol açtı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda isim vermeden Erdoğan'ın açıklamalarını eleştirdi.

Davutoğlu'nun Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Yusuf Has Hacib 'Dil, akıl ve bilginin tercümanıdır' der. Akıl, bilgi, ahlak ve edep seviyesi sebep, küfür ve hakaret dili sonuçtur."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN