İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok yıkıma uğrayan illerden Adıyaman'a ziyarette bulundu. Akşener ilk olarak İYİ Parti İl Başkanlığı Kriz Merkezi'ne giderek teşkilat binasının ve konteynerlerin durumunu inceledi. 

Akşener daha sonra Adıyaman'daki programına şehir merkezinde kurulan çadırkentte depremzedelerle bir araya gelerek devam etti. Akşener burada depremzedelerin sorunlarını dinlerken yanına gelen bir vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şikayetçi oldu. Vatandaş, Akşener'e depremde 4 çocuğunun hayatını kaybettiğini söylerken deprem öncesinde ve sonrasında Adıyaman ile ilgilenilmediğini belirterek "Cumhurbaşkanımız nerede kaldı o zaman? Şimdi mi helalleşmek istiyor?" diye sordu.

Akşener'in yanına gelen depremzede, "Biz su sıkıntısı çekiyoruz. 4 tane evladımı kaybettim. Muhtarı aradım, ‘Suyum yok' dedim. Telefonu yüzüme kapattı. Oy zamanı niye kapıma geliyor? 2 aydır muhtarı görmedim. Belediyenin bir arabası geçip de ‘Bir ihtiyacın var mı' diye sormadı. Her şey çadırkente gidiyor. Zaten Adıyaman yetimdi, fakirdi, bakımsızdı, Cumhurbaşkanımız nerede kaldı o zaman? Şimdi mi helalleşmek istiyor? Ben helal etsem yavrularım etmez" diyerek dert yandı.