Eski TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın, 1999 yılında yürütülen Adnan Oktar Suç Örgütü soruşturmasına ilişkin sahte “işkence” raporu hazırladığı iddia edilmişti. Söz konusu raporla birlikte 2023 yılında hayatını kaybeden ve soruşturmayı yürüten Adil Serdar Saçan için “işkenceci” denmişti.  Adil Serdar Saçan'ın mahkemedeki görüntüleri ortaya çıktı.

İşte Adil Serdar Saçan'ın açıklamaları;

“Şebnem Korur Fincancı diye birisi var. Profesör olduğunu iddia eden veya profesör olan bir şey diyemiyorum, birisi var. Şimdi bu kadıncağız, boyuna örgüt üyesi olmaktan şundan bundan içeri girer çıkar. Solcu bir de bu solcu yani… Bunlar (Adnancılar) gitmişler ona şimdi… Şebnem Korur Fincancı, polis düşmanıdır. O net bir şekilde de söyler bunu, polis düşmanı olduğunu… Gidiyorlar buna diyorlar ki “bize rapor ver” o 11 yıl sonra meselesinin sebebi bu. Bu da bak şey diyor: “Posttravmatik stres bozukluğu”… Ezberlemişim artık. 11 yıl sonra “posttravmatik stres bozukluğu” diye bunlara rapor verdi. Herhalde ondan bahsediyorlar. Biz de bunun üzerine dedik ki “Adli Tıp’tan bir rapor alınmıştı zaten”.

Daha önce bu raporları da gönderin Adli Tıp’a… Biz kendimizden eminiz yani. Bu raporları da gönderin Adli Tıp’a. Sonuçta aldıkları özel rapor ama Adli Tıp raporu da var lehimize. Ama dedik ki “yok bu sürüncemede kalmasın” Ha bir de Buna dayanarak şey çıkardılar işkence Atlası falan filan diye bir takım şeyler çıkardılar. Mesela Hasan Basri Güder basketbolcu, daha önceden omzu çıkık… Şikayeti de belinde kayma olduğu yönünde…  Ama Şebnem Korur Fincancı “askı nedeniyle omzu çıkık” diye rapor veriyor. Böyle abuk subuk şeyler yani…

Bursa'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı Bursa'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı

Onun üzerine gitti şeye, Adli Tıp’a…  Adli Tıp dedi ki “11 yıl sonra posttravmatik stres bozukluğunun bundan kaynaklandığını iddia etmek geri zekalılık…” Yani o anlama gelen bir tabiri var. Burada duruyor yani. Bu 11 yıl meselesi oradan kaynaklanıyor Avukat Hanım. Onların Efendim parayla aldıkları raporlara karşı, devletin kurumuna gidilmesini talep ettik..

Editör: Aliye Tulum