Adalet Bakanlığı 2023 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı 18.305 personel alımı kadro dağılımı ve başvuru şartları belli oldu mu?

2023 kamu kuruluşlarına personel alımı kapsamında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 18 bin 305 personel alımına ilişkin açıklama yaptı. Adalet Bakanlığı 2023 personel alımı detayları başvuru yapmak isteyen adayların gündemine girdi. Peki Adalet Bakanlığı 2023 personel alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı 18.305 personel alımı kadro dağılımı  nasıl olacak? Başvuru şartları belli oldu mu? İşte 2023 Adalet Bakanlığı 18 bin 305 personel alımına ilişkin Adalet Bakanlığı duyurularından derlediğimiz bilgiler haberimizde...

Adalet Bakanlığı 2023 personel alımı ne zaman?

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı ve başvuru kılavuzu henüz yayımlanmadı. Alımla ilgili detaylar ilanla beraber netleşecek. Konuyla ilgili gelişme olduğunda haberimizde yer vereceğiz.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkılacağını açıkladı.

Bakan Bozdağ istihdam edilecek personelin mesleklere göre dağılımı ve müracaat şartlarının Adalet Bakanlığı tarafından ilan edileceğini vurguladı.

Adalet Bakanlığı 2023 personel alımı kadro dağılımı ve başvuru şartları belli oldu mu?

Adalet Bakanlığı 18 bin 305 personel için alım yapılacak birimler belli oldu. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 alım yapılacağını duyurdu.

Alım yapılacak meslek grupları ise ilan yayınlandıktan sonra belli olacak. Personel alımı başvurularının internet üzerinden alınması bekleniyor. Başvurular için adaylardan genel şartlar aranacak. Özel şartlar ise mesleklere göre belirleyici olacak.

Başvurularda KPSS sınav şartı olup olmadığı veya adaylara ayrıca yazılı ve sözlü sınav olup olmayacağı personel alımı ilanında yer alacak.