Adalet Bakanı Yılmaz Tunç CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik sözlerinin ardından savcılığa soruşturma izninin verildiğini söyledi.

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) Türkiye raporunu eleştiren Tunç şu ifadeleri kullandı:

Hatay ve Kahramanmaraş peş peşe fena sallandı! AFAD şiddeti duyurdu Hatay ve Kahramanmaraş peş peşe fena sallandı! AFAD şiddeti duyurdu

AP'NİN TÜRKİYE RAPORUNA SERT ELEŞTİRİ

''AP'nin 2022 Türkiye raporundaki ifadeler Türkiye'nin haketmediği sözler. Tek taraflı hazırlanmış bir takım marjinal grupların propagandasını ihtiva eden onların etkisi ile hazırlanan bir rapor. Hukukun üstünlüğü yargı bağımsızlığı anlamındaki eleştirileri kabul etmemiz mümkün değil. Bu raporun bizde bir değeri yoktur.''

SEZGİN TANRIKULU'NA SORUŞTURMA AÇILACAK

 "Sezgin Tanrıkulu hakkında zin konusu ile ilgili dosya geldi ve savcılığa izin verildi. Bundan sonraki süreç Cumhurbaşkanımız Meclis'e sevk edecek."

NE DEMİŞTİ?

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu katıldığı bir canlı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik iftiralarını bu sözlerle dile getirmişti:

"Türk Silahlı kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de bunu doğruladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, bizler milletvekiliyiz. Bunları sorgularız."