Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, üniversite öğrencileri tarafından Antalya Kütüphanesi'nde düzenlenen "Gençlik Aşkıyla Antalya" adlı programda gençlerle buluştu.

CHP'li Başkanın ilk icraatı Türkçe tabela ve suya indirim oldu CHP'li Başkanın ilk icraatı Türkçe tabela ve suya indirim oldu

Programda gençlerin sorularını yanıtlayan Tunç'un açıklamaları şu şekilde:

TURİZM GELİRLERİMİZİN BÜYÜK KISMINI ANTALYA KARŞILIYOR

“Antalya Türkiye'nin göz bebeği. Son 22 yılda Antalya turizmde çok mesafeler aldı. Rekor seviyeye ulaşan turizm gelirlerimizin büyük bir kısmını Antalya karşılıyor. Burası sadece turizmin değil aynı zamanda tarımın da başkenti. Antalya'da okumak büyük şans. Antalya eksik olursa Türkiye eksik olur. Türkiye'yi Antalya’sız düşünmek mümkün değil. Türkiye'ye değer katan bir şehirde okuyorsunuz.

BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLARAK DEVAM ETME İRADEMİZ VAR

Gençler, Türkiye Yüzyılı’nın inşasını siz gerçekleştireceksiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'in 2'nci yüzyılındayız. 1 asrı geride bıraktık. Çok partili hayata geçtiğimiz yıllar, darbelerle kesintiye uğrayan yıllar, inişli çıkışlı yıllar, parlamenter sistemin yol açtığı sorunlar ve sonrasında bugünlere kadar geldik. Son çeyrek asırda Cumhurbaşkanımızın her alandaki çalışmalarıyla çok büyük mesafe aldık. Siz son çeyrek asrın çocukları ve gençlerisiniz, geçmişle bugünü kıyaslama konusunda zorluk çekebilirsiniz. O günleri yaşamışlar olarak biz aradaki kıyaslamayı çok rahat yapabiliyoruz. Türkiye Yüzyılı gençlerin omuzlarında inşa edilecek. Büyüklerimiz bir asır için, bu ülke için hizmet ettiler. Ülkemiz dünyaya damgasını vuracak. Savunma sanayinde, ekonomide, enerjide bağımsız bir ülke olarak yolumuza güçlü bir şekilde devam etme irademiz var."

Editör: Amine Ebrar