Fenerbahçe'de hafta sonunda yapılacak başkanlık seçimi öncesi başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasındaki polemik sürerken Yıldırım, Ali Koç'un listesinde bulunan Acun Ilıcalı için dikkat çeken suçlamalarda bulundu.

Fenerbahçe başkan adayı Aziz Yıldırım kendisine ''yalan konuşuyor'' diyen Acun Ilıcalı hakkında ağır iddialarda bulunarak, "FETÖ'cülere pasaport çıkarttığını" söyleyerek, ''Adnan hoca konusuna girersem çıkamaz"' dedi. 
 
Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre Acun Ilıcalı, söz konusu iddialar ve hakaretleri için Aziz Yıldırım hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu ve 10 milyon TL tazminat davası açtı.
 
Aziz Yıldırım, geçen günlerde Enver Aysever’in YouTube’daki programına konuk olmuş ve Ilıcalı hakkında “Acun FETÖ’cülere pasaport veriyormuş, Adnan Oktar meselesine girersem sokağa çıkamaz” demişti. Ilıcalı da Yıldırım'ın bu sözlerine "Bir tanesini ispat ettikleri gün, beni bir daha hiç görmeyeceksiniz. Bunu da iddia ediyorum" diyerek karşılık vermişti.

NE OLMUŞTU?

Aziz Yıldırım, Acun Ilıcalı hakkında "Dominik'te FETÖ'cülere pasaport ve oturma izni veriyormuş" suçlamasında bulunmuştu.

Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko! Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu şampiyonu Fenerbahçe Beko!

Geçtiğimiz günlerde , Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Fenerbahçeli kongre üyeleri ile yaptığı toplantıda Acun Ilıcalı'ya tepki gösteren Yıldırım, şunları söylemişti:

"2016 ya da 2017 yılında basketbol takımımız Beşiktaş'ı yenerek şampiyon olmuştu. O şampiyonluk eğlencesinde Acun da vardı. İki tane Dominik varmış. İşte bu Dominik'te FETÖ'cülere pasaport ve oturma izni veriyormuş dediler. Kendisiyle konuştum ve yapma dedim. Yapmıyorum, etmiyorum dedi ama yapıyormuş. Öğrendik sonradan. Ayrıca Acun'un oraya kalkan özel uçakları da takip etsinler başka bir şey demiyorum. Adnan Oktar'a sadece 1 sene gittim diyor ama 9 sene gitmiş. Hakkında yazılan 3 bin 500 sayfalık fezlekeyi okudum."

Editör: Gülşah Yıldız