Acetudil 60 mg, asemetasin adlı etkin maddeyi içeren bir ilaçtır. Bu ilaç, iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkilere sahip olan steroid olmayan anti-inflamatuar bir ilaç grubuna dahildir.

Acetudil 60 mg'nin kullanım alanları şunlardır:

Dejeneratif Eklem Hastalığı (Osteoartrit): Eklem kireçlenmesi olarak da bilinen bu durumun tedavisinde kullanılır.
Romatoid Artrit: Eklem iltihabı ile görülen romatizmal hastalıkların tedavisinde etkilidir.
Ankilozan Spondilit: Özellikle omurga eklemlerinde birleşme ve hareket kaybı ile kendini gösteren romatizmal bir hastalığın tedavisinde kullanılır.
Akut Gut Artriti: Ani şekilde ortaya çıkan ve genellikle ayak baş parmağında iltihapla kendini gösteren eklem iltihabının tedavisinde kullanılır.
Akut Kas İskelet Sistemi Ağrıları: Kas ve iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde kullanılır.
Postoperatif Ağrı: Ameliyat sonrası görülebilen inflamasyon, şişkinlik ve yumuşak doku hasarının tedavisinde kullanılır.
Dismenore (Adet Sancıları): Kadınlarda adet sancılarına bağlı ağrıların tedavisinde kullanılır.

Pulmorest Şurup Kullanım Alanları, Pulmorest Şurup Yan Etkileri Pulmorest Şurup Kullanım Alanları, Pulmorest Şurup Yan Etkileri

Acetudil 60 mg Nasıl Kullanılır?

Acetudil 60 mg, ağız yoluyla alınır. Doktorunuzun önerdiği doz ve süre boyunca kullanılmalıdır. Herhangi bir yan etki veya endişe durumunda doktorunuza başvurunuz.

Önemli Bilgilendirme: Bu ilaç hakkında daha fazla bilgi almak veya kullanımıyla ilgili detaylı talimatlar almak için doktorunuza danışınız. Ayrıca, doktor tavsiyesi dışında ilaç kullanmayınız.

Editör: Nigar Topcu