Abdullah Gül fotoğraf paylaştı: Acı ve yıkımın tarifi mümkün değil

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası afet bölgesinde ziyaretlere başlayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün de depremin en çok vurduğu illerden Hatay'a gitti. Gül, ziyaretleri sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler büyük yıkıma sebep olurken siyasilerin afet bölgesinde ziyaret ve incelemeleri de devam ediyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün Kahramanmaraş'ta  Afetle Mücadele Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi almış, ardından da Kahramanmaraş merkez ve Pazarcık ilçelerindeki konteyner ve çadır kentleri ziyaret etmişti

Kahramanmaraş'ın ardından bugün Hatay'a giden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, enkaz bölgelerini yerinde inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretleri sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Gül, "Acı ve yıkımın tarifi mümkün değil" dedi.

Sosyal medya hesabı Twitter'da bölgeden fotoğraflar paylaşan Abdullah Gül'ün notu şöyle:

"Dün Kahramanmaraş bugün de İskenderun ve Hatay’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundum. Acı ve yıkımın tarifi mümkün değil. Yenilerini yaşamamak için devlet ve milletce birinci öncelikli projemiz şehirlerimizi depreme hazırlamak olmalıdır."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN