Şehit astsubayın vasiyetini TDV yerine getirecek Şehit astsubayın vasiyetini TDV yerine getirecek

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin iddiasına göre, CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tekrar aday olma fikrini veren kimse yok. Selvi, Kılıçdaroğlu için, "Kendini bitirmek için ne gerekiyorsa yapıyor’ derim, başka bir şey demem" ifadelerini kullandı.  


Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi 'Kılıçdaroğlu aday olacak mı' başlıklı köşe yazısında iddiada bulundu.Selvi, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeterli desteği bulması durumunda eylül ayındaki tüzük kurultayını seçimli kurultaya çevirip genel başkan adayı olmak istediğini belirti. Selvi,"Bana ‘Kılıçdaroğlu ne yapmak istiyor’ diye sorarsanız ‘Kendini bitirmek için ne gerekiyorsa yapıyor’ derim, başka bir şey demem" diye yazdı.

"CHP KULİSLERİNİ YOKLADIM.BUNLAR KILIÇDAROĞLU'NUN KENDİ AKLIYMIŞ"

CHP'nin Kılıçdaroğlu döneminde girdiği hiçbir seçimde yüzde 25 oy barajını aşamadığını, Özgür Özel'le girilen ilk seçimde yüzde 38 oy aldığının altını çizen Selvi, "Kemal Kılıçdaroğlu’na bu akılları kim veriyor diye CHP kulislerini yokladım. Kimse vermiyormuş. Bunlar Kılıçdaroğlu’nun kendi aklıymış. Daha vahimi Kılıçdaroğlu bunlara inanıyormuş" ifadelerini kullandı.

Editör: Gülşah Yıldız