Gazeteci Müyesser Yıldız, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, emekli albay Orkun Özeller'in orduevlerine girişinin yasaklandığını iddia etti. Yıldız, Özeller'in Ankara'daki bir orduevine gittiğinde giriş kartını okuttuğunda, bu mesajla karşılaştığını belirtti.

Selçuk Bayraktar'dan 'Siyasete girecek misin?' sorusuna bomba cevap! Selçuk Bayraktar'dan 'Siyasete girecek misin?' sorusuna bomba cevap!

Yıldız, paylaşımının devamında, benzer durumların daha önce de yaşandığını ve bu durumun değişmediğini ifade etti. Ancak henüz Milli Savunma Bakanlığı tarafından konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Emekli Albay Orkun Özeller, 2017 yılında Adana'da İncirlik Üssü'nde görevliyken ABD'nin vermek istediği madalyayı YPG terör örgütüyle işbirliği yaptıkları gerekçesiyle reddetmişti. Ayrıca, geçtiğimiz mart seçimlerinde İYİ Parti'den Ordu Milletvekili Aday Adayı olmuştu.

Müyesser Yıldız, paylaşımında “Emekli Albay Orkun Özeller’i tanıyorsunuz. İncirlik’te görevdeyken, ABD’nin verdiği madalyayı reddeden komutandı. Bugün Ankara’da Orduevi’ne gittiğinde giriş kartını okutunca bu mesajla karşılaştı. TSK sosyal tesislerine girmesi resmen yasaklanmış.

Hatırlarsınız; Balyoz-Ergenekon kumpaslarında TSK’nın tavrını eleştiren çok sayıda komutana, ayrıca Montrö'ye sahip çıkan emekli amirallere verilen ilk “ceza” da bu olmuştu. Yani değişen bir şey yok. Yok da, eğer herhangi bir “sehven” durumu söz konusu değilse; acaba Özeller’in “suçu” ne? ABD'nin madalyasını reddetmesi mi, Van sınırına gidip kaçakların gelişini gündeme taşıması mı, İYİ Parti'de olması mı?" ifadelerini kullandı.