Donald Trump ABD'de manşetlerden düşmüyor. 2024 cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday gösterilmesi beklenen Trump favori lider olarak gösterilmeye başladı. ABD'de siyaset gündemi hareketliliğini sürdürürken ABD Başkanı Joe Biden ile Barack Obama bir araya geldi. Barack Obama'nın bu görüşmede Biden'i Trump konusunda uyardığı iddia edildi.

Washington Post'un haberine göre , iki lider 27 Haziran'da Beyaz Saray'ın yaşam alanında bir araya geldi.  Görüşmede Obama, eski Başkan Yardımcısı Biden'ı, Trump'ın yarattığı tehlikeyi küçümsememesi konusunda uyardı.

Sudan'daki kamplarda 1200'den fazla çocuk hayatını kaybetti Sudan'daki kamplarda 1200'den fazla çocuk hayatını kaybetti

Obama Trump dostu ve destekcisi muhafazakar bir medya ortamı olduğunu söyleyerek Biden'a uyarıda bulundu. Obama, bu faktörlerin Trump'ı birçok Demokrat'ın şimdiye kadar varsaydığından çok daha tehlikeli bir düşman haline getirebileceğini söyledi. Mevcut anketlerde Biden ve Trump birbirlerine son derece yakın.

OBAMA'DAN BİDEN'A TAM DESTEK

Bu uyarıya ek olarak, öğle yemeğinin olumlu etkileri de vardı. Obama'nın seçim kampanyasında Biden'a tam destek verdiği söyledi. Bu durum Biden'ın ekibinde coşkuya neden oldu. Sonuçta Obama hala ülkedeki en popüler politikacılardan biri olarak kabul ediliyor. Onun desteği, hala kararsız olan seçmenler arasında olumlu bir etkiye sahip olabilir.