Fatih Altaylı Şenol Güneş'e fena çattı: Babacan pozuna giren hödük... Fatih Altaylı Şenol Güneş'e fena çattı: Babacan pozuna giren hödük...

A Millî Futbol Takımı'nın EURO 2024 Elemeleri'nde Ermenistan ile Eskişehir'de berabere kalmasının ardından özel maçta da Japonya mağlubiyetiyle birlikte eleştiri okları Stefan Kuntz'a yöneltilmişti. Tüm gelişmeler sonrası Alman teknik adam görevden alındı.

TFF Yönetimi, Stefan Kuntz'u arayarak görevine son verildiğini bildirdi.

EURO 2024 finalleri yolunda Türkiye'nin Ermenistan ile son anda 1-1 berabere kalması sonrası teknik direktör Stefan Kuntz, yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Kuntz, Japonya'ya 4-2 kaybettiğimiz özel maçın ardından ise basın toplantısında oyuncularını eleştirerek, "Kulakları tıkamaktansa, gözleri açmak önemli. Oyuncular, yüzde 100'ünü verecek seviyeye gelmeli. Yüzde 100'lerini vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil!" ifadelerini kullanmıştı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi şu an yurtdışında. TFF yönetimi bu gece online bir toplantı gerçekleştirecek hoca süreçle ilgili görüşme yapılacak ardından Salı günü yönetim kurulu bir araya gelecek ve millî takımın yeni teknik direktörüne nihai karar verilecek.

İŞTE ALACAĞI TAZMİNAT

Öte yandan Japonya yenilgisi sonrası yaptığı açıklamalarda görevi son verilmesi kararlaştırılan A Millî Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'ın alacağı tazminat miktarı da belli oldu. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan 60 yaşındaki Alman teknik adam, TFF'den 1,2 milyon Euro tazminat alacak