Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta ilki 7,7, ikincisi 7,6 büyüklüğünde iki deprem Türkiye'yi yasa boğdu. 10 ilde OHAL ilan edilmesinin ardından depremzedeler zor şartlar altında çadırlarda hayatını idame ettirmeye devam ediyor.

Can kaybı sayısının 40 bini geçtiği deprem sonrasında henüz birçok bölgeye çadır gönderilebilmiş değil. Temel ihtiyaçların dahi ulaştırılamadığı yüzlerce mahalle ve köy var.

Malatya'ya giden A Haber ekibi çadır kentte yaşayan bir ailenin evini ziyaret etti. A Haber muhabiri Kerim Ulak, çadıra girerken, 'İçeri girince bizi burada bir antre karşıladı. Bu antreden geçerek şu an salona geldik…' açıklaması yaparak çadırları öve öve bitiremedi. Ulak, çadırda altı kişinin kalmasına rağmen 25 metrekare olmasına 'Oldukça büyük ve oldukça sıcak' dedi.

KÜFÜRSÜZ İLERLEMEK ZOR..

Sanatçı Hayko Cepin de sosyal medyadan A Haber'e tepki gösterdi.Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hayko Cepkin 'Bundan sonrasında küfürsüz ilerlemek daha da zorlaşacak. Antreli çadır, kiler, sanki bu büyük afetten mutluluğa bir anda ulaşan insan figürleri. Terihin en zekası düşük insan'sılarının döneminde, hayatta ve ayakta kalma mücadelesi.' ifadelerini kullandı.