Taşerona kadroda son durum nedir? sorusunun yanıtı aranıyor. Herkes 90 bin taşerona işçiye kadro verilecek mi, ne zaman yasalaşacak? sorusunun yanıtını arıyor. Seçimler öncesinde sıklıkla gündeme gelen 90 bin taşeron işçiye kadro verilmesine ilişkin son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi. Peki taşerona kadro ne zaman gelecek? Son dakika taşerona kadro açıklamasında neler var? İşte 90 bin taşerona kadro hakkında son dakika açıklamalar

BAKAN BİLGİN'DEN TAŞERONA KADRO AÇIKLAMASI! 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin canlı yayında yaptığı açıklamada konuya dair şunları kaydetti:

Naci Görür'den korkutan 'Marmara' depremi sözleri! Tarih aralığı verdi Naci Görür'den korkutan 'Marmara' depremi sözleri! Tarih aralığı verdi

"Kamudaki taşeronları planladık. Meclis'in önümüzdeki haftadan itibaren çalışamayacağı bir dönemdeyiz. Önümüzde dosyamız duruyor. Çalışmanın büyük kısmını tamamladık. Seçimden sonraya kalır diye düşünüyorum, çözeceğimiz konulardan birisi bu."

"Toplu sözleşme, iş kanunu, toplu sözleşme kanunu, sendika kanunu gibi bütün çalışma hayatının yasal mevzuatında köklü bir reforma ihtiyaç var” diyen Bakan Bilgin, “Onunla ilgili de bütün hazırlıkları yaptık.

 Bir akademi kurulu kurduk. Çalışmayı önümüzdeki dönemde hayata geçireceğiz. 100 bin taşeron işçinin beklediği düzenleme hayata geçirilecek." dedi.